محمود وحدت : اگر در گروه افرادی قرار دارید که مشغله های زیادی در طول روز دارید و پس از ساعت ها کار فکری به خانه باز می گردید به شما توصیه می کنیم تا دکوراسیون و رنگ بندی خانه خود را از طیف گسترده ای از رنگ های بنفش انتخاب کنید؛ رنگی که موجب افزایش آرامش در میان اعضای خانواده می شود.

● ملاقاتی دوستانه در نشیمنی به رنگ بنفش

انتخاب رنگ بنفش برای دیوارها و دکوراسیون خانه یک انتخاب جسورانه است. بسیاری از کارشناسان بر این باورند که انتخاب رنگ بنفش برای طراحی اتاق نشیمن به ایجاد فضایی صمیمانه و دوستانه کمک می کند. این رنگ علاوه بر این که می تواند نشان دهنده شجاعت، مدیریت و قاطعیت میزبان باشد، می تواند مهربانی و صمیمیت او را نیز به مهمانان نشان دهد. اگر چه افراد کمی از رنگ بنفش به تنهایی برای رنگ آمیزی دیوارهای خانه خود استفاده می کنند اما این رنگ قابلیت بسیار زیادی برای هماهنگ شدن با رنگ هایی نظیر سفید، انواع مختلف طیف بنفش، مشکی، طوسی و لوازم استیل را دارد.

● بلورها را فراموش نکنید

اگر از رنگ آمیزی بنفش برای دیوارها، پرده ها و کف پوش خانه خود به ویژه اتاق غذاخوری یا نشیمن استفاده می کنید و مبلمان خود را به رنگ سفید انتخاب کرده اید بهتر است از لوازم دکوری بنفش رنگ نیز در این فضا استفاده کنید. این کار کمک می کند تا هارمونی و تناسب بیشتری میان لوازم خانه و رنگ بنفش به وجود آید که به افزایش آرامش شما در فضای خانه کمک می کند. در این صورت شما بیش از قبل از خانه خود لذت خواهید برد. می توانید برای این منظور از لوستر با حباب های بنفش استفاده کنید یا از ظروفی که در آنها از طیف های مختلف رنگ بنفش استفاده شده روی میز، در کتابخانه، قفسه و ویترین خود استفاده کنید.

● مبلمان بنفش را تجربه کنید

اگر قصد دارید از مبلمان یا میز غذاخوری با رنگ بنفش در خانه خود استفاده کنید، بهتر است رنگ دیوارهای خانه را سفید یا پوست پیازی بسیار روشن انتخاب کنید. در این صورت با خیالی آسوده می توانید از مبلمان، صندلی هایی با روکش های بنفش رنگ استفاده کنید. حتی می توانید رنگ بنفش را برای رنگ تخت خواب خود انتخاب کنید و به این ترتیب اتاق خوابی رویایی برای خود بسازید. در این صورت به یاد داشته باشید که حتما از پارچه های تک رنگ و تا حد امکان سفید رنگ برای کاور کردن بالش، تشک و ملحفه ها استفاده کنید.

● آشپزخانه ای رویایی برای زوج های جوان

آشپزخانه بنفش رنگ محیطی رویایی و بسیار مناسب برای صرف غذا و جمع شدن اعضای خانواده در کنار هم است. این رنگ شاید بیشتر توسط زوج های جوان مورد توجه قرار بگیرد. کارشناسان بیش از هر چیز استفاده از رنگ بنفش را برای کابینت ها و پرده آشپزخانه پیشنهاد می کنند و معتقدند بهتر است کفپوش و لوازم خانگی مورد استفاده در آشپزخانه از قبیل میز و صندلی، سفید رنگ باشند. بهترین گزینه برای انتخاب رنگ سینک، هود و شیر آب و سایر وسایل رنگ نقره ای یا استیل است که جلوه ای خاص به فضای آشپزخانه می دهد. با استفاده از طیف رنگ های بنفش و هماهنگ کردن آن در کنار رنگ های نقره ای، سیاه و سفید می توانید جلوه ای بی نظیر به اتاق های خانه تان دهید.

● اتاق خوابی آرام با گل های لاوندر

استفاده از بنفش کم رنگ برای دیوارهای اتاق خواب یک انتخاب مناسب است. این رنگ یکی از مناسب ترین رنگ ها برای اتاق خواب است چرا که موجب آرامش و عمیق شدن خواب فرد می شود. بهترین دکوراسیونی که می توان برای یک اتاق خواب به رنگ بنفش درنظر گرفت مبلمان و تخت خوابی سفید رنگ است که با روکش هایی از طیف رنگ بنفش زینت یافته است. برای جلوه بیشتر اتاق تان می توانید از پارچه هایی با طرح گل های بنفش رنگ لاوندر استفاده کنید و ملحفه، روتختی، کوسن ها یا پرده اتاق را با این گل ها زینت دهید اما دقت داشته باشید با این پارچه های نقش دار اتاق تان را شلوغ نکنید.تاريخ : یکشنبه سیزدهم شهریور ۱۳۹۰ | 9:46 | نویسنده : محمود وحدت |
.: Weblog Themes By محمود وحدت :.